Zavřít
Vstoupit Následujte nás

3S.cz

Odborná sekce

Quantum Stornext

07.01.2014, 10:26

Stornext představuje specializovaný výkonný Filesystem, který rozvíjí společnost Quantum. Umožňuje sdílení zdrojů na diskových systémech a je doplněn řadou rozšíření, které jej předurčují pro řešení výzev spojených zejména s problematikou Big Data .

Společnost 3S.cz je autorizovaným servisním partnerem společnosti Quantum pro Českou a Slovenskou republiku. Filesystém Stornext od Quantumu má velmi silnou pozici a historii zejména v prostředí, kde jsou vyžadovány mimořádné nároky na datové propustnosti - tj. broadcastingu, střihu a zpracování videomateriálů. Za společností 3S.cz stojí silné reference v prostředí českého mediálního businessu.

Sdílení LUN na diskovém poli v heterogenním prostředí.

Filesystém Stornext je známý zejména v oblasti Broadcastingu a zpracování videomateriálů - tedy všude tam, kde jsou vyžadovány zcela mimořádné datové toky. Umožňuje klientům (serverům, videoprocessing klientům, atd...) sdílení dat na diskovém poli přímo na úrovni blokové komunikace (FibreChannel) s mimořádnými možnostmi parralelismu jak na straně datových cest, tak na straně samotného filesystému, který pracuje s řadou IO front.

Sdílení dat na LUN v diskovém poli napříč i různými klienty (WIN, Linux, Unix, Mac) zásadně zjednodušuje workflow dat v rámci jejich zpracování.

 

Data Management - aneb nástroje pro Big Data

Podstatnou devizou stornextu jsou i nástroje pro data management. Ty umožnují vytváře tierované úložiště dat spojením diskových systémů a páskových systémů do jednoho úložného systému, kde migrace dat mezi jednotlivými tiery jsou řízeny uživatelskými politikami

stornext

 

Appliance postavené na filesystému Stornext

- StorNext M440 Metadata Appliance (řídící metadata controller pro prostředí stornext) zjednodušuje nasazení sdíleného souborového systému StorNext z klientů Mac OS X, Linux a Windows.

- StorNext AEL appliance je systém, integrující StorNext Storage Manager s plnou podporou páskových robotických knihoven pro ekonomickou úschovu objemných dat.

- Lattus Object Storaje - je systém speciálně navržen jako objektové úložiště dat určení pro dlouhodobé garantované uložení dat.